Ласкаво просимо

Історія? А навіщо вона потрібна? 


    Усі ми в школі відвідували уроки історії, але переважно матеріал занять майже не затримувався в голові. Ну кому цікаво слухати про те, як король Людвіг-якийсь-там збільшував побори, чи про походи скіфів? Навіщо це нам, якщо це відбувалося сотні й тисячі років тому? Нам важливіше знати, які ціни на бензин будуть завтра, та як правильно сплатити комуналку, щоб у борги не залізти, і де можна підзаробити. Школярів же хвилює здебільшого нова музика, фільми, нові додатки для телефону та приколи з Інтернету. Люди живуть в телефоні та поточних проблемах, а потім дивуються, звідки у них всі ці проблеми беруться, і як до такого дійшло? Ось найпростіший буденний приклад.

    У вас зламалася якась річ. Несправність не серйозна, але користуватися предметом уже не так зручно, як раніше, або й узагалі неможливо. Купувати новий - жаба давить. Природно виникає бажання якось виправити цей недолік з мінімальними витратами. Ви вмикаєте Youtube і дивитеся, як цю чи подібну проблему вирішували інші люди. Передивившись десяток-другий роликів у вас виникає (або не виникає, і ви все ж ідете в магазин) розуміння можливих варіантів дій, один із яких ви застосовуєте. В результаті пилосос продовжує служити, а не відправляється на смітник, а браслет улюбленого годинника знову радує ваше око. Чи змогли би ви вирішити цю проблему самостійно, не познайомившись із досвідом попередників? Малоймовірно. А чи можна було взагалі не допустити появи несправності? Легко, достатньо лише заздалегідь подивитися, як цим предметом користувалися інші люди, і на що вони нарікали. Ось вам і приклад того, як історія допомагає у повсякденному житті. 
    Хтось скаже, що це все дуже притягнуто за вуха. Що нашу країну і увесь світ недоречно порівнювати із якимось пилососом. Але принципової різниці немає. Пилосос і комунальні служби, електричний щиток у коридорі та міністерство енергетики у столиці... Усі вони виконують схожі функції, тільки в різних масштабах. Історія, це інструкція по експлуатації та ремонту нашого життя. І якщо країна зламалася, то саме історія допоможе її полагодити та запобігти несправності. Треба тільки знати, що робити. Заздалегідь, а не коли вже пізно. Бо нове життя у магазині не купиш.

Популярні публікації